Život je Déjà vu

Autor: František Hvila | 18.7.2016 o 10:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  65x

Sme vozidlom, ktorým cestujeme po ceste svojho života.                                                    Napriek prekážkam, nás vždy niekam zavedie..                                           

Každá prežitá situácia mi pripomína Dejavu. Je to len obyčajný pocit, alebo realita ?? Naše životy sú paralelne prepojené zo všetkým, čo sa odohráva okolo nás a preto vidím súvis    medzi nami a momentmi v našom živote.

Mapa                                                                                                    

Od nepamäti horeli ľudia túžbou  poznávať nepoznané a dokumentovať svoje poznatky. Je fascinujúce,ako len limitovanými nástrojmi a znalosťami,niekedy dokázali s presnosťou jastrabieho oka zakresliť mapy, ktoré boli použité ešte po mnohé stáročia.Táto navigačná pomôcka je stále veľmi dôležitou súčasťou ľudstva.   

Od momentu, kedy zazrieme po prvýkrát svetlo sveta,začína sa vytvárať mapa nášho života.       Cesty sú niekedy plné zákrut a nástrah, inokedy zas priamočiare, ale vždy vedú do destinácie,   mesta, ďalšej zastávky životnej púte. Kvalitu myšlienok, skutkov odzrkadľuje veľkosť svetadielu a vybavenosť infraštruktúry.    

Cesta     

Cesty, spletitá sieť nekonečných možností spoznávania miest, ľudí a všetkého možného.           Vynaliezavosť  a nepoddajná snaha viedli k zdokonaleniu trás transportu na vysokú úroveň.Pri predstave na jazdu koňom v nedávnej dobe ako hlavnom prostriedku prepravy v porovnaní   zo súčastnosťou,, je tažké nájsť tie správne slová opisujúce genialitu kreativity.

Každý osud sa zrodením nového života, začne rozdieľne, kvalitnou diaľnicou či rozbitou poľnou cestou. Dobre základy skvalitňujú jazdu vozidlom našou životnou trasou. Stretneme sa s mnohými križovatkami, odbočkami ale dôležité je držať sa cieľa a neodbočovať.

Vozidlo    

Postupom času rástla chuť spoznávať nové miesta a dostávať sa na ne čo najrýchlejšie.             Dokázali sme využiť zdroje zeme na zostrojenie stroja menom automobil umožňujúcemu nám sa pohodlne prepravovať na miesta v krátkom čase.                                                              

Centrálou všetkých áut je motor , mozog ktorý dáva príkazy ostatným častiam. Všetky vozidlá sú schopné dôjsť do cieľa, preto nieje dôležitá výška hodnoty ale kvalita údržby a pohonnej hmoty .

Sme to čo jeme, rozprávame, dýchame

Sme všetkým tým, čo sa deje okolo nás..                                     

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?